Posted by in Genel on Eki 12, 2012

Bir yaşından sonra hala gece sık uyanan ve süt içme, sallanma ve beraber yatma gibi yardımlar olmadan uykuya dönememe bir uyku sorunu olarak görülmelidir. Bu gibi durumlarda, sorunu kökünden çözmek için bebeğinize kendi başına uyumayı öğretmelisiniz. Gece boyunca yetişkinler gibi bebeklerde 3-4 kez uyanırlar. Bu uyanmalar uykunun seyrinin normal akışının parçasıdır ancak biz yetişkinler hemen uyuduğumuzdan uyanmalarımızı hatırlamayız. Kendi başına uyumayı öğrenmemiş bebekler bu uyanmalarda ne yapacaklarını bilmediklerinden ağlayarak anne babalarından uykuya dönmek için yardım isterler. Sizler de sallamak, beraber yatmak ya da beslemek gibi çocuğun tek bildiği uyuma yolunu ona gecenin ortasında tekrar uygulamak zorunda kalırsınız.
İşte bebeklerin gereksiz yere gece uyanmalarının temel nedeni bu kadar basittir. Gece uyanmalarını sonlandırmak için bu konuda bilgilenmeli ilk fırsatta uyku eğitimi çalışmalarına başlamalısınız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>